Ceramicas Aparici to najwyższa jakość wykonania i innowacyjne wzornictwo. Najwyższej jakości ceramika i porcelana tej rodzinnej firmy są siłą napędową rozwoju i trendów w całej branży i są obecne na całym świecie.

Sukces naszej marki produkcyjnej opiera się na obowiązującej od ponad pięćdziesięciu lat zasadzie, że nasze produkty nigdy nie powinny być traktowane jako zwykły materiał budowlany, ale jako istotny element wystroju wnętrz i architektury z gwarancją ich doskonałe standardy jakościowe i estetyczne.

W latach czterdziestych XX wieku Maximiano Aparici rozpoczął produkcję ręcznie robionych płytek bizcocho w kolorze czerwonym w małym piecu w hiszpańskim mieście Alcora, znanym od XVI wieku ze swojej ważnej tradycji garncarskiej. Płytki te zostały wyprodukowane z tej samej lokalnej czerwonej gliny, która była używana wtedy i nadal jest używana, a następnie sprzedawana do pracowni glazurniczych, które nakładały kolory i wzory na nieszkliwioną powierzchnię.

Po dwóch dekadach produkcji kafli we własnym piecu, Maximiano Aparici wraz z żoną założył Ceramicas Aparici w 1961 roku. Pierwsza fabryka Ceramicas Aparici była jego dumnym osiągnięciem; była to mała fabryka, jednak dało mu to szansę na rozpoczęcie produkcji płytek, łącznie z końcowym procesem glazurowania, którego wcześniej nie był w stanie wykonać, używając techniki bicottury lub podwójnego wypalania.

Ponad pięćdziesiąt lat i trzy pokolenia później Ceramicas Aparici rozwinęło się w firmę eksportującą do ponad 140 krajów na całym świecie i różnych zakładów produkcyjnych w mieście Alcora i jego najbliższym otoczeniu. Istota i wartości naszej firmy pozostały jednak takie, jakie odziedziczył po Maximiano Aparici.