FAUS INTERNATIONAL FLOORING narodził się w małym warsztacie stolarskim ponad 60 lat temu. Od tamtej pory rozwija się z silnym zaangażowaniem w innowacje i zrównoważony rozwój.

Cały proces produkcyjny jest zintegrowany w Real de Gandía (Walencja), zajmującym powierzchnię 90 000 metrów kwadratowych. To tutaj ludzki zespół gromadzi całą wiedzę, doświadczenie i unikalne technologie charakteryzujące produkty FAUS, co pozwala tworzyć rozwiązania dekoracyjne odpowiednie do każdego domu i sytuacji.

Ciągła ewolucja i innowacje to aspekty, które charakteryzują produkty FAUS od początku.

     FAUS zawsze przywiązywał dużą wagę do przyrody I środowiska. Z tego powodu od samego początku jest częścią PEFC (Program uznawania międzynarodowej certyfikacji leśnej), który promuje zrównoważone zarządzanie lasami i FSC (Forest Stewardship Council).
     Obie akredytacje reprezentują największy system certyfikacji na świecie, obejmujący ponad 240 milionów hektarów certyfikowanych lasów, co stanowi około dwóch trzecich certyfikowanego obszaru leśnego na całym świecie. |
Ponadto proces wytwarzania produktów FAUS, mający na celu poprawę zrównoważonego rozwoju w produkcji, sprzyja zmniejszeniu zużycia surowców, zachęca do recyklingu odpadów, minimalizuje zużycie energii przy wytwarzaniu komponentów i wreszcie pomaga zmniejszyć ślad środowiskowy . 
Wszystkie te czynniki pozwalają nam z dumą stwierdzić, że  podłogi FAUS w 100% szanują środowisko.