Guglielmi, historyczna włoska firma z branży armatury, założona w Valduggia w 1954 roku. Obecnie prowadzona przez drugie pokolenie rodziny – Orazio i Orfeo – reprezentuje ewolucję włoskiej firmy zbudowanej na figurze przedsiębiorcy-rzemieślnika, reprezentowanej do przez jego ojca Armando.

Guglielmi z odwagą i determinacją był w stanie pogodzić głęboką wiedzę rzemieślniczą z przemysłowymi procesami produkcyjnymi, poszerzając ideę uczynienia z baterii dzieła projektowego łączącego estetykę i funkcjonalność na całym świecie.

Guglielmi przedstawia kolekcję PURA , baterię kuchenną najnowszej generacji, która zawiera do 5 różnych funkcji w jednym modelu: zasilanie przefiltrowanej, schłodzonej, gazowanej, ciepłej wody 100 ° i zwykłej wody użytkowej. Synonim zrównoważonego rozwoju i szacunku dla środowiska, ponieważ pozwala całkowicie wyeliminować odpady wynikające z zakupu wody w plastikowych butelkach. System PURA gwarantuje znaczne oszczędności pod względem wysiłku, czasu, pieniędzy i miejsca. Plastikowe butelki są wysoce zanieczyszczające i tylko niewielka ich część jest poddawana recyklingowi. Nie będzie już konieczne kupowanie wody butelkowanej, ze znaczną redukcją emisji CO2, ponieważ przy PURA wystarczy obrócić lewą gałkę, aby uzyskać naturalnie przefiltrowaną wodę o temperaturze pokojowej i schłodzoną, ale i gazowaną, lekko gazowaną, zimną lub gorącą.

Woda dostarczana przez kanalizę jest na ogół dobrej jakości, ale ryzyko zanieczyszczenia nie jest całkowicie wykluczone, podobnie jak woda przechowywana w plastikowych butelkach może ulegać degradacji z powodu okresu przechowywania, pogłębionego przez zjawiska zewnętrzne, takie jak na przykład działanie ciepła.

 Z bateriami z kolekcji PURA możesz: pić wodę niegazowaną, gazowaną lub wrzącą, decydować o stopniu schłodzenia wody, regulować ilość CO2 tak, aby woda gazowana odpowiadała Twojemu podniebieniu, przygotowywać kawę w mokce z przefiltrowaną wodą, robić kostki lodu, koktajle i gotować. Możesz przygotowywać gorące napoje, rozmrażać lub blanszować warzywa, sterylizować butelki dla niemowląt i smoczki, odtłuszczać garnki i usuwać naloty. Wybierz swoją wodę.

 Nie będziesz już musiał kupować butelek wody ani nosić ich do domu. PURA oszczędza Twój wysiłek, czas i pieniądze, poprawiając jakość Twojego życia. Woda butelkowana jest często transportowana na bardzo duże odległości, zanim dotrze do domu.  Istnieje alternatywa: przefiltrowana woda z Twojej baterii kuchennej. Nie musisz już kupować ciężkich, nieporęcznych butelek na wodę ani nosić ich do domu.


Filtrując wodę bezpośrednio z kranu, PURA ogranicza transport i emisję CO2,  chroniąc zdrowie naszej planety, eliminując używanie, gromadzenie i utylizację plastikowych butelek jednorazowego użytku, które jako odpady z tworzyw sztucznych powodują ogromne problemy środowiskowe. W oceanach wokół świat. 
Plastikowa butelka ma cykl życia co najmniej 450 lat, zanim rozpadnie się na mikrodrobiny plastiku. Ważny problem, ponieważ te elementy wchodzą do łańcucha pokarmowego.


PURA jest bardzo prosta w użyciu. Obracając boczną dźwignię do przodu lub do tyłu, możesz wybrać smaki do picia. Z kolei w wersjach dotykowych wystarczy lekki dotyk, aby rozpocząć dostawę. Ponadto dzięki zaworowi odcinającemu montaż i wymiana filtra są szybkie i proste, ponieważ pozwala na zamknięcie wody kierowanej do filtra, bez konieczności zamykania układu hydraulicznego. Dzięki naszym filmom instruktażowym instalacja systemu filtracji jest bardzo prosta. Interwencja wyspecjalizowanego technika nie jest konieczna