W starych blokach wciąż możemy spotkać się z nudnymi i bezdusznymi łazienkami, które stworzono tylko w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb higienicznych. Tymczasem nowoczesna łazienka ma sprzyjać relaksowi, który jest tak potrzebny w życiu wypełnionym pośpiechem i stresem. Projektanci wnętrz starają się tworzyć eleganckie, a zarazem funkcjonalne łazienki, które zapewnią nam odrobinę luksusu i pomogą w naładowaniu akumulatorów.

Łazienka jako pokój kąpielowy

Pokój kąpielowy stara się odwzorować wnętrze pokój dziennego w naszej łazience. W ten sposób, zmienia nudne wnętrze w ciekawe pomieszczenie, które zaprasza i zachęca go tego, aby się rozgościć. Niebanalna aranżacja wykorzystuje różnorodne materiały i faktury, a także ozdoby, które mają upodobnić wnętrze łazienki do luksusowego salonu kąpielowego. Co powiesz na łazienkę z widokiem na jasno oświetlone miasto w nocy? W może stylowa łazienka z widokiem na plażę?

W tego typu wnętrzach zastosowanie znajduje fototapeta, którą możemy bez przeszkód zastosować w miejscach mniej narażonych na zachlapanie lub wodoodporna tapeta . Do ich produkcji takich wykorzystuje się specjalną flizelinę o większej odporności na wilgoć. Taka ozdoba pozwala podkreślić wiodącą stylistykę i sprawić wrażenie, że mamy w łazience duże okno z pięknym krajobrazem. Efekt ten można pogłębić poprzez odpowiednie oświetlenie oraz przeszklenia. Podłogę w salonie kąpielowym mogą wykańczać lśniące, drewnopodobne płytki, które świetnie imitują parkiet lub podłogę z paneli. Drewno jest również bardzo uniwersalne i dobrze łączy się zarówno z naturalnym kamieniem, jak również betonem.

 zdjęcia: www.tecnografica.net

Wybór wyposażenia do luksusowej łazienki

Salon kąpielowy nie może obyć się bez wygodnej wanny, w której będziemy mogli wypocząć po ciężkim dniu pracy lub aktywności fizycznej. Jeśli dysponujemy dostatecznie dużą łazienką, dobrym pomysłem jest wanna wolnostojąca, która ustawimy w centralnym punkcie pomieszczenia. Bateria do takiej wanny może wychodzić bezpośrednio z podłogi lub blatu stojącego obok wanny. W mniejszych łazienkach lepiej sprawdzą się natomiast zabudowane wanny, które lepiej wkomponują się w stylistykę, a jednocześnie, nie zajmują wiele miejsca.

 zdjęcia: www.riho.com

No dobrze, relaks relaksem, ale przecież od czasu do czasu potrzebujemy jedynie szybkiego prysznica. Co wtedy? Ciekawym pomysłem będzie wybór głębokiego brodzika z otwieranymi drzwiami. W wolnej chwili może on pełnić funkcję wanny, natomiast gdy towarzyszy nam pośpiech, umożliwi szybki i orzeźwiający prysznic. Nowoczesna łazienka dąży do zmaksymalizowania wolnych przestrzeni właśnie poprzez praktyczne rozwiązania.

zdjęcia: www.polimat.com.pl

W naszym pokoju kąpielowym nie może zabraknąć umywalki. Zdecydowanie najlepszym i najbardziej stylowym rozwiązaniem w takich wnętrzach jest umywalka wolnostojąca na blacie. Alternatywą jest umywalka wpuszczona w blat i dostosowana stylistycznie do materiałów, z którego wykonany jest blat. To kolejny element wyposażenia, który odmienia nudną łazienkę w nowoczesny salon kąpielowy.

Jakie dodatki warto wykorzystać w nowoczesnej łazience?

Wygodny szezlong do czytania książki? A może taboret inspirowany na pieńku drewna, który świetnie sprawdzi się w łazience skandynawskiej? Nowoczesna łazienka daje nam ogromną swobodę w doborze dodatków, które wykończą wnętrze i nadadzą mu charakteru. Tylko od nas zależy, co dokładnie umieścimy w salonie kąpielowym. Jedno jest pewne, swoboda tego miejsca sprzyja dodatkom, na które nie ma miejsca w nudnej łazience. Salony kąpielowe warto urozmaicić poprzez rośliny. W przypadku łazienek pozbawionych okien stosujemy rośliny ciemnolubne lub rośliny sztuczne.

Dlaczego warto stworzyć salon kąpielowy w swoim domu?

Nasze codzienne życie często jest naznaczone przez pośpiech, a wiele łazienek wygląda tak, jakby zostały one stworzone z myślą o szybkim prysznicu przed wyjściem do pracy. Dla dobra zdrowia psychicznego warto jednak pozwolić sobie na odrobinę luksusu i chwilę, w której nie musimy przejmować się pośpiechem. Gorąca kąpiel przy relaksującej muzyce z dobrą książką w ręku to coś, na co zasługuje każda osoba po ciężkim dniu pracy. Do tego kieliszek dobrego wina na lepszy sen. Salon kąpielowy pozwoli nam się rozluźnić, zredukować stres i znaleźć chwilę dla siebie. W efekcie, każdego dnia towarzyszyć nam będzie lepsze samopoczucie i większa doza energii.