,,Uczynimy Twój dom najpiękniejszym domem na świecie” – dzięki tej obietnicy firma PARADOR od ponad 40 lat tworzy projekty podłóg, ścian i sufitów z zachowaniem najwyższych standardów wzornictwa i jakości. Asortyment produktów obejmuje parkiety warstwowe, podłogi laminowane i podłogi winylowe, a także panele ścienne i sufitowe, z których wszystkie są produkowane w niemieckiej siedzibie głównej w Coesfeld oraz w austriackim zakładzie produkcyjnym Güssing.

Cenne Wartości

Marka opracowała kompas wartości, którym kieruje się we wszystkich decyzjach. Decyduje o działaniach firmy Parador i daje wiarygodność. Dotyczy to naszego przedsiębiorstwa i naszych produktów – od inspiracji i wzornictwa po użyte materiały.

Zrównoważony rozwój

W firmie Parador, życie na wysokim poziomie idzie w parze z odpowiedzialnością za ochronę przyrody dla przyszłych pokoleń, a jednocześnie doprowadzając środowisko, kwestie społeczne i gospodarkę do idealnej równowagi. Dla marki zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w kulturze korporacyjnej i kształtuje codzienne wydarzenia w zakładach Coesfeld i Güssing.

Zapobieganie emisjom i zawracanie materiałów nadających się do recyklingu z cyklu produkcyjnego, przeważnie krótkie trasy transportowe i wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu charakteryzują produkcję firmy. Nie mniej ważna jest społeczna odpowiedzialność za zrównoważony rozwój, którą firma Parador zakotwiczyła jako integralną część swojej kultury korporacyjnej i wyraźnie wdraża ją w ramach certyfikacji EMAS.