Styl glamour w aranżacji wnętrz kojarzy nam się z luksusem i ekskluzywnym wystrojem. Łazienki stworzone w oparciu o zasady tej stylistyki mają nam zaoferować głęboki relaks. To idealna propozycja dla osób, które nie chcą nudnej łazienki, ale wnętrze rodem z luksusowego SPA. Aby stworzyć wytworne, a zarazem praktyczne wnętrze, warto pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. W tym miejscu postaramy się udzielić praktyczne wskazówki związane z aranżacją łazienki w stylistyce glamour.

Wykończenie łazienki w stylistyce glamour

Przestrzenie glamour zazwyczaj są jasne i korzystają z bieli, beżu oraz odcieni pastelowych. To ciepłe wnętrze o przytulnym charakterze. W praktyce jednak mamy sporą swobodę, ponieważ w stylistykę glamour dobrze wpisują się także łazienki granatowe ze złotymi dodatkami. Jeśli chodzi o materiały, bardzo popularne są płytki inspirowane naturalnym kamieniem, zwłaszcza marmurem. W nowoczesnych wnętrzach zastosowanie znajduje także szary kamień z białymi żyłami. W łazienkach glamour możemy także wykorzystać jasne drewno. Płytki drewnopodobne świetnie sprawdzają się do wykończenia podłóg w takich wnętrzach. Podłoga w łazience glamour powinna być ułożona z pomocą płytek rektyfikowanych, które można układać przy minimalnej ilości fugi. Tego typu płytki budują uczucie swobody i optycznie powiększają wnętrze. Podstawową zasadą jest sięganie po połyskujące powierzchnie. Głęboki połysk w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem to charakterystyczny element wnętrza glamour.

zdjęcie: https://www.naxos-ceramica.it/

Wyposażenie do ekskluzywnej łazienki

Nieodzownym elementem łazienki glamour jest oczywiście duża i wygodna wanna, która pozwoli nam cieszyć się luksusowym relaksem w zaciszu swojego domu. W przypadku dużych łazienek świetnym rozwiązaniem jest wolnostojąca wanna. W mniejszych wnętrzach możemy zdecydować się na praktyczną wannę przyścienną, która pozwoli zarówno na komfortową kąpiel, jak również szybki prysznic.

W modnych łazienkach dużym zainteresowaniem cieszą się umywalki osadzone na wiszących blatach. Pod blatami możemy pozostawić pustą przestrzeń lub wstawić meble łazienkowe. Wolnostojąca misa na blacie to kolejny element, który upodobni łazienkę do luksusowego SPA. Biorąc pod uwagę, że łazienki glamour celują przede wszystkim w zapewnienie nam maksymalnego komfortu, jeśli dysponujemy dostatecznie dużym metrażem, taką łazienkę warto wyposażyć także w bidet.

Meble do łazienki w stylu glamour

W tej kwestii do naszej dyspozycji pozostają dwa rozwiązania. Możemy sięgnąć po meble w stylu retro, nawiązujące do okresów historycznych, w których stawiano na luksus. Przykładem są chociażby eleganckie i postarzane meble w stylu ludwikowskim. Równie dobrze możemy jednak postawić na nowoczesne meble, które odznaczają się prostą bryłą oraz maksymalną funkcjonalnością. Dominują tu białe meble wykończone połyskującym blatem inspirowanym kamieniem lub drewnem. Ciekawie prezentują się także meble z przeszklonymi frontami.

zdjęcia: https://elitameble.pl/

Oświetlenie w łazienkach glamour

Z żyrandolem rzadko spotykamy się w takich wnętrzach, jak łazienka. Tymczasem, w stylu glamour takie oświetlenie sprawdza się wyśmienicie. Bogato zdobiony żyrandol z kryształami roztoczy ciepłe światło, które będzie odbijać się po połyskujących powierzchniach płytek i mebli. Ten blask jest nieodzownym elementem dla wnętrz zachowanych w ekskluzywnej stylistyce. Dobrym rozwiązaniem są również eleganckie, zdobione kinkiety umieszczone obok lustra. W nowoczesnych łazienkach coraz częściej spotykamy się także z przysufitowymi listwami LED, które oświetlają najbardziej reprezentacyjną ścianę, np. tą, obok której umieszczona jest wanna.

Dodatki do ekskluzywnych łazienek

Łazienkę w stylu glamour możemy wykończyć wedle własnego uznania. Ekskluzywne wnętrza zasługują na eleganckie i zdobione dozowniki do mydła, mydelniczkę, wazon z kwiatkami czy ozdobne podstawki na świeczki. W łazience glamour dobrze prezentuje się złota armatura łazienkowa, która wyraźnie podkreśla luksusowy charakter tego wnętrza. Lekkie i zwiewne zasłony w łazienkach z oknami również są mile widziane. W takiej łazience nie może również zabraknąć dużego lustra nad umywalką. Ładnie prezentują się zarówno lustra bez obramowania, jak również te z obramowaniem.

zdjęcia: www.system.lustra-etap.pl

Jak stworzyć aranżację w stylu glamour?

Aranżacja łazienki w stylu glamour wymaga pewnej wprawy. Bardzo łatwo przesadzić z ekskluzywnymi dodatkami, przez co wnętrze może wyglądać na kiczowate. W związku z tym, warto przyswoić sobie kilka prostych wskazówek i zaprojektować łazienkę glamour krok po kroku:

  • W łazienkach glamour najlepiej prezentują się jasne i ciepłe odcienie. Obok bieli zastosowanie znajduje beż, róż, złoto, jasne odcienie szarości, a także kolory pastelowe.

  • Wykańczając wnętrze pamiętajmy o połyskujących powierzchniach, które będą odbijać światło, dając poczucie większej swobody.

  • W łazienkach glamour dobrze czuje się marmur, szary kamień, a także ciepłe drewno.

  • Łazienki glamour uwielbiają wolnostojące wanny i wolnostojące umywalki osadzona na blacie.

  • Wśród dodatków warto postawić na bogato zdobione dodatki, takie jak chociażby kryształowy żyrandol, zwiewne zasłony czy złota armatura. Nad umywalką królować powinno duże lustro z połyskującą ramą lub bez obramowania.

Warto przejrzeć przykładowe aranżacje łazienek zachowanych w koncepcji glamour. Zwróć uwagę przede wszystkim na meble, rodzaj oświetlenia, a także wplatane dodatki. Zwłaszcza w przypadku ozdób należy zachować umiar, aby nie przesadzić i nie zaburzyć przestrzeni.