W RAK Ceramics pomagają tworzyć ikony , pomagają budować cuda, a produkty tej marki znajdują się w niektórych z najbardziej znanych budynków na świecie. Znani z szerokiej gamy produktów i zdolności do tworzenia indywidualnych asortymentów zarówno dla małych, jak i dużych projektów. Pomagają naszym Klientom realizację ich pomysłów. W RAK Ceramics dbają o wszystkie szczegóły, duże czy małe, więc Ty nie musisz. 
Pasja i wiedza w połączeniu z dbałością o szczegóły umożliwiają dostarczanie szerokiej gamy zintegrowanych rozwiązań ceramicznych, co daje swobodę naszej wyobraźni i dużo miejsca na indywidualną kreację.

RAK Ceramics jako pierwsza firma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymała certyfikat ISO 9001 wydany przez uznaną na całym świecie brytyjską jednostkę certyfikującą „CICS” (Program certyfikacji Instytutu Badań Ceramicznych) w zakresie wyrobów sanitarnych. 

Zrównoważony rozwój w każdej dziedzinie biznesu jest jednym z głównych elementów misji RAK Ceramics. Firma jest zaangażowana w przestrzeganie zasad ochrony środowiska w całym swoim łańcuchu produkcyjnym – od projektowania produktu i wydajnych procesów operacyjnych – oraz do odgrywania aktywnej roli w budowaniu lepszej społeczności poprzez ulepszanie otaczającego środowiska. Działania organizacji poprawiają efektywność energetyczną, zmniejszają zanieczyszczenie, zwiększają bioróżnorodność i poprawiają jakość życia zarówno ludzi w społecznościach, w których działa, jak i jej siły roboczej. Dział wyrobów sanitarnych jest zaangażowany w opracowywanie przyjaznych dla środowiska produktów, ze szczególnym naciskiem na oszczędność wody (33% oszczędności w zużyciu wody dzięki zastosowaniu najnowszych systemów spłukiwania w toaletach).Przetwarza naturalne surowce, aby pomóc w ochronie zasobów naturalnych i przyjmuje projekty mechanizmu czystego rozwoju (CDM) w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla podczas procesu produkcyjnego.