Wszystko zaczyna się od pomysłu, który powstaje nawet kilka miesięcy. Pomysły na produkty Ravon rodzą się z obserwacji świata, ludzi oraz ich potrzeb. Dzisiejszy świat jest bardzo dynamiczny, otrzymujemy z niego mnóstwo bodźców i informacji, zmieniają się nasze potrzeby i rosną nasze wymagania. Projektując przedmiot użytkowy mamy świadomość zmienności i musimy tę dynamikę świata zbalansować, aby stworzyć produkt równie piękny i użyteczny.


Mimo, że tworzymy produkty nowoczesne, to nasze podejście do kreacji czerpie z wiedzy i doświadczeń wielu pokoleń artystów i rzemieślników. Najpierw pomysł jest przelewany na kartę papieru. Jest to zbiór szkiców, które po wielu próbach i skreśleniach, dają zarys ostatecznego kształtu produktu.

Następnie wizja z kartki jest przenoszona na ekran komputera i odpowiedniego programu graficznego. Wtedy ze świata marzeń i wizji, przenosimy się do świata matematycznych wyliczeń, których żaden przedmiot użytkowy, nawet najbardziej finezyjny czy surrealistyczny, nie jest pozbawiony. Po obliczeniu rozmaitych kątów nachylenia ścianek produktu, spadku wody, wszelkich długości i szerokości czy grubości ścian, dna etc. możemy odejść od „szklanego ekranu” i udać się z projektem graficznym do pracowni modelarskiej.