Klasyczny marmur kojarzy nam się z głęboką bielą naznaczoną przez szare, brązowe oraz czarne żyły. Jednak płytki inspirowane marmurem można wykonać także w innych odcieniach. Doskonałym przykładem na poparcie tej tezy jest firma Ariostea, która ostatnio wydała trzy nowe kolekcje, w których motywem przewodnim jest właśnie zielony marmur. Płytki te można wykorzystać w dowolnym wnętrzu domu: począwszy od łazienki, na salonie kończąc.

Czym charakteryzują się te zielone płytki marmuropodobne?

Powierzchnia tych płytek doskonale imituje marmur, tyle tylko, że sięga po oryginalną kolorystykę. Firma Ariostea oddała do dyspozycji swoich klientów trzy kolekcje: Verde Karzai, Verde Saint Denis oraz Brillant Green. Powierzchnia płytek przyjmuje różne odcienie zielonego: począwszy od ciepłego od wiosennych liści po ciemniejszy szmaragd. Płytki marmuropodobne są również naznaczone przez różnokolorowe żyły: białe, czarne oraz brązowe. Całość prezentuje się wyjątkowo okazale i pozwala wnieść do wnętrza odświeżający efekt.

W kolekcji dominują duże formaty, które lepiej naśladują prawdziwym marmur. Mamy zatem płytki 300×150, 150×150, 150×75 oraz 75×75. Najmniejsze w kolekcji są płytki 75×37,5. Polerowane wykończenie płytek sprawia, że wnoszą one do wnętrza dodatkową przestrzeń oraz swobodę. Płytki z kolekcji Ariostea można wykorzystać zarówno przy wykańczaniu podłóg i ścian, a także do zabudowy różnych poziomych i pionowych elementów. W przykładowych aranżacjach, zielone płytki marmuropodobne możemy spotkać w łazience, salonie, ale również sypialni.

Trzy kolekcje z zielonym marmurem od Ariostea

Do dyspozycji klientów pozostają trzy kolekcje, które różnią się nieco wykończeniem. Łączy je to, że przewodnią kolorystyk płytek jest zieleń. To cechy poszczególnych kolekcji:

  • Verde Karzai – dominujące odcienie zieleni przywodzą na myśl naturalną roślinność. Żyłki w kolorze bieli i ochry nadają płytkom pewnej dynamiki. Naturalne odcienie mają korzystny wpływ na samopoczucie, a głęboka zieleń może przynieść efekt odstresowania.
  • Brillant Green – kolekcja inspirowana naturalnym, zielonym marmurem. To niezwykle rzadki materiał, z którym można spotkać się głównie w Irlandii. Powierzchnia płytek przywodzi na myśl jeziora otoczone zielenią, widziane z lotu ptaka.
  • Verde Saint Denis – tutaj dominuje nieco chłodniejsza kolorystyka, w której dominuje ciemna, butelkowa zieleń. Inspiracją tej kolekcji był naturalne kamienie występujące w zachodnich Alpach.

Jedno jest pewne, zielony marmur to wyjątkowy materiał, z pomocą którego można stworzyć wyjątkowe i niebanalne wnętrze, które zachwyci nawet największych estetów. Jeśli zatem marzysz o urzekającym wnętrzu, koniecznie sprawdź marmuropodobne płytki z nowych kolekcji Ariostea.